+420 722 934 225 info@deratizace-global.cz
Spolehlivé a levné Hubení hlodavců Praha a Středočeský kraj

Články a návody

Problematika okolo deratizace, dezinsekce a dezinfekce není jednoduchá. V této sekci Vám rádi odpovíme prostřednictvím informativních článků na Vaše nejčastější dotazy.

Skladištní škůdci - rizika a prevence

Skladištní škůdci - rizika a prevence

Skladištní škůdci představují vážné riziko pro uskladněné zboží a celkovou hygienu skladu. Jejich přítomnost může vést ke ztrátě zboží, šíření nemocí a snížení kvality prostředí. Účinná prevence..

Skladištní škůdci - rizika a prevence (článek + foto) ►
Deratizace potkanů a čištění splašků

Deratizace potkanů a čištění splašků

Nedávno jsme byli pověřeni náročným úkolem vyčistit dvě vertikální šachty v činžovním domě, které byly silně znečištěny splašky a sloužily jako útočiště pro potkany. Prvotně bylo jasné vyhubení potkanů..

Deratizace potkanů a čištění splašků (článek + foto) ►
Holubí trus na balkoně - co proti holubům a jak je vyhnat

Likvidace holubího trusu na půdě

Naše firma Deratizace Global se specializuje na širokou škálu deratizačních služeb, včetně likvidace holubího trusu Nedávno jsme byli pověřeni úkolem odstranit holubí trus z půdy činžovního domu v centru Prahy

Holubí / ptáci na balkoně a jak je vyhnat (článek + foto) ►
Holubí trus na balkoně - co proti holubům a jak je vyhnat

Holubí trus na balkoně - co dělat proti ptákům?

Ptačí trus a holubi na balkoně mohou na první pohled působit jako nepatrný problém, ale ve skutečnosti představují závažné nebezpečí pro místní obyvatele a potažmo okolí. Jedním z nejzásadnějších důvodů, proč je výskyt holubů a ptačího trusu na balkoně nebezpečný.

Holubí / ptáci na balkoně a jak je vyhnat (článek + foto) ►
Štěnice v bytě mohou být závažný problém

Štěnice v bytě mohou být závažný problém

Štěnice v bytě mohou být ještě větším problémem než by se mohlo na první pohled zdát. Kompletní likvidace štěnic v bytě je velice obtížným procesem, který se nesmí v ničem podcenit.

Štěnice v bytě mohou být závažný problém (článek + foto) ►
Důležitost likvidace vosích hnízd

Důležitost likvidace vosích hnízd

Vosy a jejich hnízda představují mnohá rizika, které nemusí být na první pohled zřejmá. Navíc se mohou objevit i na překvapivých místech, které je vhodné kontrolovat. Včasnou prevencí můžete předejít mnohým zdravotním komplikacím..

Důležitost likvidace vosích hnízd (článek + foto) ►
Jak na likvidace vosích a sršních hnízd?

Největší vosí hnízda na světě

Při ideálních podmínkách dokáží vosí hnízda narůst až absurdních rozměrů. Jaká jsou ty největší, která kdy byla objevena? Pojďme se na ně společně podívat!

Největší vosí hnízda na světě (článek + foto) ►
Jak na likvidace vosích a sršních hnízd?

Rozdíly mezi vosou, sršněm, včelou a dalšími

Vos a jiného bodavého hmyzu se mnozí bojí. Někteří kvůli alergii, druzí kvůli bolestivému bodnutí. Znáte je všechny? Některé druhy se od vos velmi liší a jsou prakticky neškodné.

Rozdíly mezi vosou, sršněm, včelou a dalšími (článek + foto) ►
Jak na likvidace vosích a sršních hnízd?

Jak na likvidace vosích a sršních hnízd?

Představují vosy či sršni pro Vás hrozbu? Ať už máte určité alegie nebo Vás zajímá bezpečí Vaší rodiny, zaměstnanců či jste zodpovědni za školu, domov seniorů nebo jen spravujete veřejná místa jako jsou parky, zastávky či sportoviště?

Jak na likvidace vosích a sršních hnízd? (článek + foto) ►
Proč je nutná dezinfekce bytu po zemřelém?

Proč je nutná dezinfekce bytu po zemřelém?

Smrt rodinného příslušníka či osoby blízké bývá emočně náročným procesem. Bohužel je nutné také myslet na technickou a procesní stránku po úmrtí. Při vstupu do bytu po zemřelém si lze neuváženým počínáním způsobit i lecjaké zdravotní obtíže.

Dezinfekce bytu po zemřelém (článek + foto) ►
Holubí trus na balkoně - co proti holubům

Holubí trus na balkoně - co proti holubům

Způsobů jak zvrátit tento dlouhodobě neudržitelný trend je hned několik. Některé způsoby jak na holuby na balkoně jsou velmi účinné, některé bohužel vydrží jen po nějaký čas. Existují také pádné důvody proč není dobré strpět ptačí trus na balkoně i samotnou přítomnost ptáků.

Holubí trus na balkoně (článek + foto) ►
Koronavirus - dezinfekce, prevence a nové poznatky

Koronavirus - dezinfekce, prevence a nové poznatky

Česká republika a potažmo celý svět již přes rok svádí boj proti koronaviru SARS-CoV-2, který způsobuje respirační onemocnění COVID-19. Dezinfekce, sociální distancování a ochrana dýchacího ústrojí stále patří mezi základní kameny účinné prevence.

Koronavirus - dezinfekce a prevence (článek + foto) ►
K čemu je ochrana proti holubům?

K čemu je ochrana proti holubům?

Možná by se mohlo zdát, že holub je i zajímavý pták, který do měst neodmyslitelně patří, rozhodně ale představuje i nezanedbatelná rizika. Právě zodpovědně provedené postupy a opatření chrání nejenom Vás, ale též Vaše domácí mazlíčky, členy rodiny a zaměstnance.

K čemu je ochrana proti holubům? (článek + foto) ►
Vyklízení bytu po zemřelém

Vyklízení bytu po zemřelém

Úmrtí v rodině je zpravidla bolestnou událostí, která sebou nese nejenom zármutek, ale také jistá rizika a také legislativní povinnosti. Jak na vyklízení bytu po zemřelém, aby byly všechny aspekty spojené s úmrtím správně vyřešeny?

Vyklízení bytu po zemřelém (článek + foto) ►
Jak vytáhnout klíště

Jak vytáhnout klíště

Zřejmě každý z nás již stál před otázkou jak vytáhnout klíště. Správných odpovědí je několik, ale také existuje řada rad, které víc při odstranění klíštěte uškodí, než pomohou. Správné vytažení klíštěte není disciplína pouze pro doktory.

Jak vytáhnout klíště (článek + foto) ►
Hubení štěnic v bytě

Hubení štěnic v bytě

Štěnice jsou evolučně předurčené být nočním parazitem, kterého spatřit za dne je velmi obtížné. Proto je dobré předpokládat, že kde je jedna, bude jich pravděpodobně mnohem více a je nezbytné provést hubení štěnic

Hubení štěnic v bytě (článek + foto) ►
Zalétlí holubi a čištění trusu

Zalétlí holubi a čištění trusu

Zalétlí holubi? Pravděpodobné Vás nemine likvidace holubího trusu. Jak je takové čištění trusu a uhynulých holubů rizikové se dozvíte v našem článku. S holubi ve městech se setkáme prakticky na celém světě. Díky jejich přemnožení a míře nemocí je deratizéři často předívají..

Zalétlí holubi a čištění trusu (článek + foto) ►
Co je deratizace?

Co je deratizace?

Pojmem deratizace se rozumí soubor činností za účelem hubení hlodavců, ale také jiných škůdců z oblasti fauny (kupříkladu holubi, krtci či kuny). Nutnost odchytu či hubení škůdců výše zmíněných je zejména zapříčiněna tím, že nejenom, jak název "škůdci" napovídá, škodí na potravinách a vybavení, ale ve většině případů jsou též přenašeči chorob, parazitů a jiných škodlivých organismů.

Co je deratizace? (článek + foto) ►
Hubení potkanů svépomocí

Sršeň mandarínská či asijská v Čechách?

Podnebí nejenom v Evropě, ale i v celém světě se rok od roku dlouhodobě mění. V oblastech, kde dříve byly pouze původní druhy se nově objevují zatažené či migrující druhy hmyzu - sršně nevyjímaje. Se kterými invazními druhy sršní se u nás můžeme setkat již nyní? A které v našich končinách budou během několika let?

Sršeň mandarínská či asijská v Čechách? (článek + foto) ►
Hubení potkanů svépomocí

Hubení švábů v dománosti

Na naší planetě byli dříve než lidé a s největší pravděpodobností jako jediní přežijí výbuch jaderné bomby. Švábi – obtížný hmyz, který si můžete přivézt jako neplánovaný suvenýr z vaší dovolené. Bez řádné přípravy a znalostí může být hubení švábů velice obtížné.

Hubení švábů v domácnosti (článek + foto) ►
Hubení potkanů svépomocí

Hubení potkanů svépomocí

Hubení potkanů svépomocí je nelehké, ale při malé míře zamoření a správných postupech může být takový likvidace potkanů úspěšná. V následujícím článku Vám poradíme jak na hubení potkanů vlastními silami.

Hubení potkanů svépomocí (článek + foto) ►
Blecha psí: prevence a hubení

Blecha psí: prevence a hubení

Blechy u psa nejsou dozajista ničím v našich končinách výjimečným. Psí blechy si může naše němá tvář přinést prakticky odkudkoliv. O to důležitější je dobré vědět jak na blechy u psa, jakou zvolit prevenci (přípravky, tablety) a jak si počínat, když už se blecha psí v bytě objeví.

Blecha psí: prevence a hubení (článek + foto) ►
Co dělat při bodnutí vosou?

Co dělat při bodnutí vosou?

V teplých měsících není vyjímkou vosí bodnutí či bodnutí jiným bodavým hmyzem (včela, sršeň). Co na vosí bodnutí ale opravdu funguje? Jak píchnutí vosou vypadá? Jak zmírnit otok po vosím bodnutí? Na tyto a další otázky Vám odpoví náš článek.

Co dělat při bodnutí vosou? (článek + foto) ►
Likvidace vos

Jak na vosy a vosí hnízda?

Blíží se jaro a s ním i bodavý hmyz. Víte jak na vosy? Co je odpuzuje nebo jak zničit vosí hnízdo? Naši profesionálové ví jak se zbavit vos a jak se provádí odborná likvidace vosího hnízda. Více o hubení vos a jejich odpuzení v našem článku.

Jak na vosy a vosí hnízda (článek + foto) ►
Hubení myší v domě

Hubení myší v domě

Lidé a myši spolu žijí pod jednou střechou celá staletí, ačkoliv z jedné strany nedobrovolně. Myš domácí (Mus musculus) je škodný hlodavec vyskytující se nejenom v našich domovech, firemních skladech, hotelích, restauracích, ale nalezneme ji i ve volné přírodě.

Hubení myší v domě (článek + foto) ►
Že je zima? Švábi v domácnosti jsou stále!

Že je zima? Švábi v domácnosti jsou stále!

Že je zima? Švábi v domácnosti jsou stále! I přes roční odobí jako je zima je hubení švábů zapotřebí. Švábi v domácnosti nespí zimním spánkem, ale nadále zamořují byty. Nenechte se zmást! Švábi nejsou medvědi a dozajista nemají zimní spánek, ba co je naopak přitahuje do lidských obydlí je právě zima.

Že je zima? Švábi v domácnosti jsou stále! (článek + foto) ►
Jaká ochrana proti holubům funguje?

Jaká ochrana proti holubům funguje?

Ačkoliv holubi nosí některým z nás potěšení skrze chov holubů, většina z nás se s nimy potýká jako s nevítanými hosty na svých balkonech, parapetech, oknech či půdních prostorech. Co proti holubům můžeme udělat? Jak na holuby neinvazivní cestou? Případně jaké zábrany proti holubům jsou účinné v rámci ochrany proti holubům?

Jaká ochrana proti holubům funguje? (článek + foto) ►
Hubení švábů v domácnosti

Hubení švábů v domácnosti

Tento starobylý hmyz je odvěkým hmyzím parazitem lidských domácností. Švábi, kteří čítají přes 3000 druhů jsou velmi odolným hmyzem, který je evolučně vyvinut k rychlému běhu, schopnosti se dobře ukrýt a rychle rozmnožit. V domovech člověka se vyskytuje od nepaměti a většinou sebou nese značná zdravotní rizika.

Hubení švábů v domácnosti (článek + foto) ►
nemoci od myší, potkanů a krys

Leptospiróza, tularémie a další nemoci od myší, potkanů a krys

Nemoci hlodavců nejsou žádným ojedinělým jevem a většina je schopná se projevit i u člověka. Největším nebezpečím je pak samotný přenos nemoci, který obecně probíhá jakýmkoliv kontaktem s hlodavcem či jeho výkaly a močí. Rozkousané krabice od myší..

Nemoci od myší, potkanů a krys (článek + foto) ►
Praha a podzimní deratizace

Praha a podzimní deratizace

Zejména větší města České republiky jako je Kladno, Beroun či Mělník se během podzimu pravidelně potýkají se zvýšenou aktivitou škodlivých hlodavců. Výjimkou samozřejmě není ani naše hlavní místo působení – Praha. Deratizace, respektive pohotovostní výjezdy na deratizace hlodavců, v tomto ročním období pravidelně stoupají.

Praha a podzimní deratizace (článek + foto) ►
Rozdíl mezi potkanem a krysou k porovnání

Rozdíl mezi potkanem a krysou k porovnání

Je to potkan nebo krysa? Co mi řádí ve sklepě? Pojďme se spolu podívat jaký je rozdíl mezi potkanem a krysou, podívat se na fotografie k porovnání a jejich míry.

Potkan nebo krysa - porovnání (článek + foto) ►
Jak se zbavit molů šatních i potravinových?

Jak se zbavit molů šatních

Víte jak se zbavit molů? Víte, že jsou různé druhy molů? Šatní mol a potravinový mol je rozdíl. Vše o tom, co pomáhá proti molům (techniky, byliny, prostředky) a jak odstranit moly.

Jak se zbavit molů šatních (článek + foto) ►
Jak se pozná kousnutí od blechy?

Jak se zbavit potkanů?

Pokud jste našli ohlodané vybavení, malé stopy s náznakem dlouhého ocasu či jste se již dostali do přímého střetu s tímto hlodavcem, je zřejmě dobré vědět jak se zbavit potkanů. Ačkoliv potkan vypadá jako větší myš a leckdo jejich ochočené bratrance chová doma, není jejich výskyt dobré podceňovat a v případě jejich objevení ihned provést hubení potkanů. Jejich nebezpečí se skrývá nejenom v likvidaci majetku, ale především v chorobách, které přenášejí, nemluvě o až úctyhodné schopnosti rychlého rozmnožení.

Jak se zbavit potkanů (článek + foto) ►
Štěnice v bytě? Víme jak se jich zbavit!

Štěnice v bytě? Víme jak se jich zbavit!

Pravidelně doma uklízíte? Několikrát ročně čistíte čalounění, klepete koberce a udržujete svůj byt v absolutní čistotě? Bohužel ani Vám se návštěva štěnice domácí (zvaná též štěnice postelová/postelní) nemusí vyhnout. Štěnicím je jedno, zda se zabydlely v plesnivém sklepě nebo čtyřhvězdičkovém hotelu.

Štěnice jsou velmi houževnatý a vynalézavý hmyz schopný “výletů” skrze stoupačky v panelových domech, cestování na Vašich šatech či návštěv a zvládnou i “horolezecké výzvu” v podobě lezení podél stropů z bytu do bytu..

Štěnice v bytě? Víme jak se jich zbavit! (článek + foto) ►
Jak se pozná kousnutí od blechy?

Jak se pozná kousnutí od blechy?

Pozorujete u svého psa, kočky.. či možná i sebe zvýšené drbání? Nalezli jste na sobě červený štípanec, ba štípanců více? Ani Vám se zřejmě nevyhnulo kousnutí od blechy.

Jak se pozná kousnutí od blechy (článek + foto) ►
Jak se pozná kousnutí od štěnice?

Jak se pozná kousnutí štěnice?

Víte jak poznat kousnutí od štěnice? Štípance od štěnic mohou vypadat velmi různě. Přečtením pár řádků můžete nejenom ušetřit vlastní zdraví, ale podchytit rozmnožení štěnic ve Vašem domě a tak i ušetřit peníze za jejich likvidaci.

Jak se pozná kousnutí štěnice (článek + foto) ►


Naše podpora je samozřejmě pro všechny z celé České republiky. Our operators also speak English. Наши операторы также говорят на русском языке.