+420 722 934 225 info@deratizace-global.cz
Spolehlivé a levné Hubení hlodavců Praha a Středočeský kraj

Články a návody

Problematika okolo deratizace, dezinsekce a dezinfekce není jednoduchá. V této sekci Vám rádi odpovíme prostřednictvím informativních článků na Vaše nejčastější dotazy.

Hubení potkanů svépomocí

Sršeň mandarínská či asijská v Čechách?

Podnebí nejenom v Evropě, ale i v celém světě se rok od roku dlouhodobě mění. V oblastech, kde dříve byly pouze původní druhy se nově objevují zatažené či migrující druhy hmyzu - sršně nevyjímaje. Se kterými invazními druhy sršní se u nás můžeme setkat již nyní? A které v našich končinách budou během několika let?

Sršeň mandarínská či asijská v Čechách? (článek + foto) ►
Hubení potkanů svépomocí

Hubení švábů v dománosti

Na naší planetě byli dříve než lidé a s největší pravděpodobností jako jediní přežijí výbuch jaderné bomby. Švábi – obtížný hmyz, který si můžete přivézt jako neplánovaný suvenýr z vaší dovolené. Bez řádné přípravy a znalostí může být hubení švábů velice obtížné.

Hubení švábů v domácnosti (článek + foto) ►
Hubení potkanů svépomocí

Hubení potkanů svépomocí

Hubení potkanů svépomocí je nelehké, ale při malé míře zamoření a správných postupech může být takový likvidace potkanů úspěšná. V následujícím článku Vám poradíme jak na hubení potkanů vlastními silami.

Hubení potkanů svépomocí (článek + foto) ►
Blecha psí: prevence a hubení

Blecha psí: prevence a hubení

Blechy u psa nejsou dozajista ničím v našich končinách výjimečným. Psí blechy si může naše němá tvář přinést prakticky odkudkoliv. O to důležitější je dobré vědět jak na blechy u psa, jakou zvolit prevenci (přípravky, tablety) a jak si počínat, když už se blecha psí v bytě objeví.

Blecha psí: prevence a hubení (článek + foto) ►
Co dělat při bodnutí vosou?

Co dělat při bodnutí vosou?

V teplých měsících není vyjímkou vosí bodnutí či bodnutí jiným bodavým hmyzem (včela, sršeň). Co na vosí bodnutí ale opravdu funguje? Jak píchnutí vosou vypadá? Jak zmírnit otok po vosím bodnutí? Na tyto a další otázky Vám odpoví náš článek.

Co dělat při bodnutí vosou? (článek + foto) ►
Likvidace vos

Jak na vosy a vosí hnízda?

Blíží se jaro a s ním i bodavý hmyz. Víte jak na vosy? Co je odpuzuje nebo jak zničit vosí hnízdo? Naši profesionálové ví jak se zbavit vos a jak se provádí odborná likvidace vosího hnízda. Více o hubení vos a jejich odpuzení v našem článku.

Jak na vosy a vosí hnízda (článek + foto) ►
Hubení myší v domě

Hubení myší v domě

Lidé a myši spolu žijí pod jednou střechou celá staletí, ačkoliv z jedné strany nedobrovolně. Myš domácí (Mus musculus) je škodný hlodavec vyskytující se nejenom v našich domovech, firemních skladech, hotelích, restauracích, ale nalezneme ji i ve volné přírodě.

Hubení myší v domě (článek + foto) ►
Že je zima? Švábi v domácnosti jsou stále!

Že je zima? Švábi v domácnosti jsou stále!

Že je zima? Švábi v domácnosti jsou stále! I přes roční odobí jako je zima je hubení švábů zapotřebí. Švábi v domácnosti nespí zimním spánkem, ale nadále zamořují byty. Nenechte se zmást! Švábi nejsou medvědi a dozajista nemají zimní spánek, ba co je naopak přitahuje do lidských obydlí je právě zima.

Že je zima? Švábi v domácnosti jsou stále! (článek + foto) ►
Jaká ochrana proti holubům funguje?

Jaká ochrana proti holubům funguje?

Ačkoliv holubi nosí některým z nás potěšení skrze chov holubů, většina z nás se s nimy potýká jako s nevítanými hosty na svých balkonech, parapetech, oknech či půdních prostorech. Co proti holubům můžeme udělat? Jak na holuby neinvazivní cestou? Případně jaké zábrany proti holubům jsou účinné v rámci ochrany proti holubům?

Jaká ochrana proti holubům funguje? (článek + foto) ►
Hubení švábů v domácnosti

Hubení švábů v domácnosti

Tento starobylý hmyz je odvěkým hmyzím parazitem lidských domácností. Švábi, kteří čítají přes 3000 druhů jsou velmi odolným hmyzem, který je evolučně vyvinut k rychlému běhu, schopnosti se dobře ukrýt a rychle rozmnožit. V domovech člověka se vyskytuje od nepaměti a většinou sebou nese značná zdravotní rizika.

Hubení švábů v domácnosti (článek + foto) ►
nemoci od myší, potkanů a krys

Leptospiróza, tularémie a další nemoci od myší, potkanů a krys

Nemoci hlodavců nejsou žádným ojedinělým jevem a většina je schopná se projevit i u člověka. Největším nebezpečím je pak samotný přenos nemoci, který obecně probíhá jakýmkoliv kontaktem s hlodavcem či jeho výkaly a močí. Rozkousané krabice od myší..

Nemoci od myší, potkanů a krys (článek + foto) ►
Praha a podzimní deratizace

Praha a podzimní deratizace

Zejména větší města České republiky jako je Kladno, Beroun či Mělník se během podzimu pravidelně potýkají se zvýšenou aktivitou škodlivých hlodavců. Výjimkou samozřejmě není ani naše hlavní místo působení – Praha. Deratizace, respektive pohotovostní výjezdy na deratizace hlodavců, v tomto ročním období pravidelně stoupají.

Praha a podzimní deratizace (článek + foto) ►
Rozdíl mezi potkanem a krysou k porovnání

Rozdíl mezi potkanem a krysou k porovnání

Je to potkan nebo krysa? Co mi řádí ve sklepě? Pojďme se spolu podívat jaký je rozdíl mezi potkanem a krysou, podívat se na fotografie k porovnání a jejich míry.

Potkan nebo krysa - porovnání (článek + foto) ►
Jak se zbavit molů šatních i potravinových?

Jak se zbavit molů šatních

Víte jak se zbavit molů? Víte, že jsou různé druhy molů? Šatní mol a potravinový mol je rozdíl. Vše o tom, co pomáhá proti molům (techniky, byliny, prostředky) a jak odstranit moly.

Jak se zbavit molů šatních (článek + foto) ►
Jak se pozná kousnutí od blechy?

Jak se zbavit potkanů?

Pokud jste našli ohlodané vybavení, malé stopy s náznakem dlouhého ocasu či jste se již dostali do přímého střetu s tímto hlodavcem, je zřejmě dobré vědět jak se zbavit potkanů. Ačkoliv potkan vypadá jako větší myš a leckdo jejich ochočené bratrance chová doma, není jejich výskyt dobré podceňovat a v případě jejich objevení ihned provést hubení potkanů. Jejich nebezpečí se skrývá nejenom v likvidaci majetku, ale především v chorobách, které přenášejí, nemluvě o až úctyhodné schopnosti rychlého rozmnožení.

Jak se zbavit potkanů (článek + foto) ►
Štěnice v bytě? Víme jak se jich zbavit!

Štěnice v bytě? Víme jak se jich zbavit!

Pravidelně doma uklízíte? Několikrát ročně čistíte čalounění, klepete koberce a udržujete svůj byt v absolutní čistotě? Bohužel ani Vám se návštěva štěnice domácí (zvaná též štěnice postelová/postelní) nemusí vyhnout. Štěnicím je jedno, zda se zabydlely v plesnivém sklepě nebo čtyřhvězdičkovém hotelu.

Štěnice jsou velmi houževnatý a vynalézavý hmyz schopný “výletů” skrze stoupačky v panelových domech, cestování na Vašich šatech či návštěv a zvládnou i “horolezecké výzvu” v podobě lezení podél stropů z bytu do bytu..

Štěnice v bytě? Víme jak se jich zbavit! (článek + foto) ►
Jak se pozná kousnutí od blechy?

Jak se pozná kousnutí od blechy?

Pozorujete u svého psa, kočky.. či možná i sebe zvýšené drbání? Nalezli jste na sobě červený štípanec, ba štípanců více? Ani Vám se zřejmě nevyhnulo kousnutí od blechy.

Jak se pozná kousnutí od blechy (článek + foto) ►
Jak se pozná kousnutí od štěnice?

Jak se pozná kousnutí štěnice?

Víte jak poznat kousnutí od štěnice? Štípance od štěnic mohou vypadat velmi různě. Přečtením pár řádků můžete nejenom ušetřit vlastní zdraví, ale podchytit rozmnožení štěnic ve Vašem domě a tak i ušetřit peníze za jejich likvidaci.

Jak se pozná kousnutí štěnice (článek + foto) ►