+420 722 934 225 info@deratizace-global.cz
Spolehlivé a levné Hubení roztočů V celé České republice

Jak se zbavit roztočů?

Trápí Vás roztoči ve Vaší domácnosti či firmě? Team profesionálů z Deratizace-Global ví přesně jak se zbavit roztočů! Používáme moderní a certifikované postupy, které 100% vyřeší Vaše alergie na roztoče a nehrozí žádně další štípance! Od roztočů mohou vznikat mnohé kožní problémy a celkové elergie - víme efektivně jak na roztoče! Hubení roztočů realizujeme v každém koutu republiky!

Hubení vší Volejte likvidace roztočů: 722 934 225

Hubení roztočů

Deratizace-Global je známá svým odborným přístupem k řešení problematiky roztočů. Naši odborníci neustále sledují nejnovější výzkumy a vývoj v oblasti dezinsekce (deratizace hmyzu), což nám umožňuje přinášet inovativní a účinná řešení pro naše zákazníky. S využitím moderních technologií a postupů garantujeme, že naše služby předčí očekávání. Můžeme se pyšnit se spokojenými zákazníky z města Praha, Brno, Ostrava i například Mladá Boleslav.

Spolupracujeme s těmito organizacemi:
STÁTNÍ ÚSTAV ZDRAVOTNÍ
Státní zdravotní ústav
Krajská hygienická stanice
sdružení
Sdružení pracovníků DDD




Jak probíhá hubení roztočů?

Samotné hubení roztočů probíhá zejména skrze plynování (funigace), kdy je do prostor vehnán silně toxický plyn, který je schopen vyhubit nejenom samotné jedince, ale i larvy a nymfy (zárodečné fáze) roztočů. Ve slabší infestaci lze použít také termální způsoby vyhubení. Vždy zvažujeme ideální způsoby likvidace roztočů pro jednotlivé zákazníky - dle jejich přestav a reálných potřeb.


Roztoči - chování a zdravotní rizika

Roztoči jsou mikroskopičtí členovci, kteří patří do třídy Arachnida (což zahrnuje i pavouky). Tito drobní tvorové mají obvykle osm noh, ale jsou zpravidla tak malí, že je obtížné je vidět pouhým okem. Existuje velký počet druhů roztočů, kteří obývají různá prostředí od půdy a hmyzích hnízd po lidské domovy. Někteří jsou paraziti a živí se biomateriálem (krví nebo kůží) svých hostitelů, zatímco jiní hrají klíčovou roli v ekosystémech jako rozkladači organického materiálu. Pro běžnou populaci mohou být někteří roztoči silně problematičtí, například v potravinách, kde mohou způsobovat kontaminaci, nebo v domácnostech, kde mohou vyvolávat alergické reakce, vyloženou fyzickou újmu na zdraví nebo škodit rostlinám.

Běžní roztoči v Českých domácnostech:


Prachovka (roztoč) - Dermatophagoides

Ačkoliv tito roztoči se neživí přímo na člověku, ale jako svou potravu mají zbytky odmřelé kůže, jejich výkaly a svlečky mohou způsobit silné alergické reakce. Též přezdíváni jako Roztoč prachový či peřní. V běžně používané matraci zpravidla najdeme až 10 milionů prachovek a vyskytují se až v 70% domácností.

Trudník tukový - Demodex folliculorum

Bežně známí jako "roztoči ve vlasech" nebo v řasách a obecně u ochlupení. Je odhadováno, že v současné době trpí roztoči trudníky až 50% populace. Pro většinu populace představují prakticky pouze pocit svědění či velmi mírné příznaky. Pro citlivé jedince (včetně domácích mazlíčků) mohou znamenat značné zdravotní komplikace.

Čmelík kuří - Dermanyssus gallinae

Roztoči čmelíci jsou prakticky malá klíšťata živící se především na ptácích, drůbeži, ale nepohrdnou ani kočkami, psy, koni a ani lidmi. Jsou převážně problémem v kurnících a ptačích hnízdech, ale v případech podráženosti domácích mazlíčků či zvyšené svědivosti je dobré zkontrolovat i celou domácnost.

Zákožka svrabová - Sarcoptes scabiei

Obecně známi jako svrab jsou tito roztoči v kůži, způsobující nejenom alergie, ale i štípance, potažmo závažné vyrážky díky tvoření cestiček přímo v kůži. Pokousání od těchto dravých rozročů je o to horší, že kladou své larvy přímo v lidské kůži. Narození roztoči v kůži se pak prokousávají na povrch opakovat svůj životní cyklus.



Vosa obecná - hubení
Český název: Vosa obecná
Anglický název: Common wasp
Latinský název: Vespula vulgaris
Vosí chování: Vosa je agresivní, dravý a teritoriální hmyz. Její aktivita a nebezpečnost se zvyšuje v teplém počasí a blízkosti hnízda, které čítá až 2000 jedinců.
Rizika: Vosa obecná způsobuje člověku bolestivé bodné rány a alerické reakce, které v krajních případech mohou být život ohrožující.
Způsob hubení Hubení vos je prováděno v ochranných oblecích a to jak kapalnými, tak práškovými látkami, které paralyzují a usmrcují hmyz. S vysokou pravděpodobností se hnízdo ani v dalších letech neobnoví.

Plynování / fumigace ve všech okresech ČR


Hubení roztočů pro všechny lokality města Praha:


Roztoči v posteli

Kousnutí či štípance od roztočů

Štípanec od roztoče se obvykle projevuje jako červená a svědivá skvrna na kůži, která může být různě velká a tvarovaná podle druhu roztoče. Místo štípnutí může být citlivé, zčervenalé a oteklé, a někteří lidé mohou zažívat mírnou bolest. V některých případech se mohou vytvořit puchýře nebo vředy. Reakce na štípnutí se liší u každého jednotlivce a může záviset na alergické reakci na látky uvolňované roztočem. Je důležité sledovat jakékoli neobvyklé příznaky a v případě výraznějších reakcí vyhledat lékařskou pomoc, zejména pokud existuje podezření na přenos nemocí roztočem.

Detailní pohled a fotografie kousnutí od roztočů naleznete také v naše článku Jak vypadají štípance od roztočů?, kde je lze porovnat či případně usoudit, zda se nejedná o alergii na roztoče jako takovou.

Víme nejen jak se zbavit roztočů, ale i ostatních škůdců! Specializujeme se na veškeré druhy škůdců, všechny najdete v sekci Dezinsekce. Kontaktujte nás na čísle 722 934 225.






Naše podpora je samozřejmě pro všechny z celé České republiky. Our operators also speak English. Наши операторы также говорят на русском языке.