Telefon: +420 722 934 225 nebo info@deratizace-global.cz
DeratizaceGlobal
Jste spokejni s našemi službami?
 • Hubení potkanůHubení potkanů

  Hubení potkanů provádíme za použítí kvalitních jedů na potkany a naše pasti na potkany mají ochranné prvky proti možnému vniknutí dětí a domácích zvířat. Své práci rozumíme a poradíme si s každým škůdcem ve Vaší domácnosti.

 • Likvidace štěnicHubení štěnic

  Zabývame se problémem se štěnicemi, likvidace štěnic je nedílnou součástí dezinsekce Vašeho bytu a Deratizace-Global, jako profesionální a certifikovaná firma Vám pomůže od tohoto problému po celém hlavním městě Praha.

 • Ochrana proti holubůmOchrana proti holubům

  Holubi patří mezi nechtěné návštěvníky, ale jsou také přenašeči breberek, které jsou u lidí zdraví nebezpečné. Dbejte tedy včas na svou bezpečnost a chraňte sebe a své blízké, sítě a bodce proti holubům - jsou tou správnou metodou, jak se chránit.

 • Hubení blechHubení blech

  Blechy nejsou nijak příjemné a i blechy psí jdou na člověka. Jak se těchto blech zbavit ví Deratizace-Global. Nevíte jak vypadá kousnutí od blechy? Podívejte se na sekci Blechy a zjistíte, zda je potřeba Nás volat proti blechám, nebo třeba i proti jiným škůdcům.

 • DezinfekceDezinfekce

  Zdraví máme jen jedno a proto je čistota prostor, ve kterých žijeme, důležitá. Dezinfekce je řešením. Staráme se o dezinfekci veškerých budov jako školy, úřady, ale samozřejmě i domácnosti. Domov bez virů a bakterií zajistí delší a příjemnější život.

+420 722 934 225

Co dělat při bodnutí vosou?

V teplých měsících není vyjímkou vosí bodnutí či bodnutí jiným bodavým hmyzem (včela, sršeň). Co na vosí bodnutí ale opravdu funguje? Jak píchnutí vosou vypadá? Jak zmírnit otok po vosím bodnutí? Na tyto a další otázky Vám odpoví náš článek.

Co na vosí bodnutí?

Píchnutí od vosy se projevuje alergickými reakcemi do pár minut od bodnutí. Standardně nastává červený otok místa štípnutí - doprovázený bolestí a pocitem svědění. Tyto reakce na bodnutí vosou jsou zapříčiněny směsicí aminokyselin, biogenních aminů, enzymů a polypeptidů. V podstatě se jedná o jed a s jako takovým by se mělo s ním i pracovat: chlazení místa bodnutí vosou, jeho neutralizace a zmírnění účinků jedu.

Bodnutí vosou

Postup při píchnutí vosou:

U běžného jedince by měly příznaky bodnutí zmizet v řádu hodin až 2 dní.

Profesionální hubení vos: +420 722 934 225

Alergie na vosí bodnutí

Píchnutí od vosy může mít různou sílu, ovšem v případě alergie na vosí bodnutí by měl být člověk maximálně ostražitý. Při prvních známkách silnější reakce podat antihistaminikum (volně dostupné v lékárně: Zyrtec, Claritin) a zvážit závažnost místa bodnutí. Jako nejzávažnější jsou považována vosí píchnutí v okolí obličeje a krku, kde hrozí otok, následné dušení a anafylaktický šok.


Bodnutí vosou - foto

Příkládáme několik vzorových fotografií - jak píchnutí vosou vypadá. Pokud v ráně je zanecháno žihadlo, je možné, že se jedná o bodnutí včelou.

Kousnutí od štenice - foto Jak se pozná kousnutí od štěnice - foto Kousance od štěnic - foto

Prevence před vosím bodnutím

Obecně se doporučuje vosy nedráždit. Ohánění se rukama před vosou nebo její zahánění většinou vyustí v její agresivitu. Pokud se ve Vašem obydlí či jiných prostorách nachází vosí hnízdo, důrazně doporučujeme profesionální hubení vos. Takové hnízdo je velmi nebezpečné jak pro dospělé, tak tím spíše pro děti a domácí mazlíčky, kteří mívají alergické reakce na vosí bodnutí daleko silnější. Navíc celková doba likvidace vosího hnízda není velkou časovou investicí, ale zároveň dokáže i zachránit život.