+420 722 934 225 info@deratizace-global.cz
Spolehlivé a levné Dezinsekce V celé České republice

Likvidace skladištního hmyzu

Profesionální a rychlá likvidace skladištního hmyzu včetně pohotovostních zásahů i velkého rozsahu. Nabízíme hubení rybenek, švábů, molů, mravenců, mravenců a jiného invazního hmyzu. Zamoření prostor hmyzem přináší zdravotní rizika a může způsobit velké škody na majetku! Jednejte rázně a rychle! Jsme odborníci bojující s skladištními brouky již přes deset let, vždy ku spokojenosti zákazníka! Problémem nejsou ani velkosklady, disponujeme dostatečným množstvím techniky i personálu ke zvládnutí seběvětších zásahů na likvidaci hmyzu.

Hubení rybenek Volejte hubení hmyzu: 722 934 225

Hubení skladištních škůdců pro jednotlivce, firmy i státní subjekty

Ať ve Vaší spíži řádí švábi nebo Vám velkosklad firmy zamořily rybenky, vždy jsme tu Vás! Hubení skladištních škůdců realizujeme jak pro pro jednotlivce, firmy i státní sektor jako jsou třeba školní jídelny, sklady potravin nebo zásoby hmotných rezerv. Naši profesionálové jsou vyškoleni k likvidaci prakticky jakéhokoliv druhu hmyzu za pomoci aerosolu, dýmování či případně skrze plynování. Jsme připraveni na sebevětší míru infestace i seberozměrnější prostory!

Lesák skladištní - hubení

Proč není dobré podceňovat skladištní škůdce?

Skladištní hmyz se množí geometrickou řadou. Z několika jedinců může být v rámci týdnů celá kolonie čítající stovky. Škody na potravinách mohou být tedy opravdu velké. S voláním zásahu rozhodně neotálejte, vždy je lepší vědomí, že škůdci byli vyhubeni do posledního než se pokoušet (a často neúspěšně) od likvidaci hmyzu svépomocí.

Hmyz samozřejmě nepoškozuje potraviny (a jiné látky) pouze konzumací. Mnohé okousané potraviny podléhající daleko dříve knilobě. Další faktorem jsou jejich výměšky, které rovněž produkty dále znehodnocují. Velice rychle se tak Vaše zásoby potravin mohou změnit ve velkou zásobu brouků.


Rybenka papírová - postrach archivů

Poslední roky evidujeme stále přibývající případy nového invazního druhu - rybenky papírové, která se do Evropy dostala již v osmdesátých letech - pravděpodobně z Afriky. Příbuzná místní rybenky domácí ovšem nevyhledává vlhko, ale naopak sucho a teplo. Jejím terčem není ovšem klasická potrava, ale papír - respektivě škrob a celulóza. V ohrožení tak potenciálně mohou být archivy, knihovny nebo například kulturní centra s knihami.

Rybenka papírová

Rybenka papírová (Ctenolepisma longicaudatum) je vizuálně velmi podobná tuzemské rybence domácí, ovšem živí papírem a některými druhy textilií. Vajíčka se líhnou do měsíce od nakladení. Bez jídla rybenky vydrží zpravidla až 250 dní.

Rybenka
Český název: Rybenka papírová
Anglický název: Paper silverfish
Latinský název: Ctenolepisma longicaudatum
Chování rybenky papírové: Vyhledává teplé a suché prostředí okolo 25°C v prostorách s přístupem k papíru či určitým textiliím.
Rizika: Rybenka papírová nepředstavuje pro člověka přímé zdravotní riziko, může ovšem způsobit škody na majetku.
Způsob hubení Hubení rybenek je prováděno za pomoci šetrných insekticidů, případně aerosolů či dýmování.

Skladištní škůdci dle zákona

Skladištní škůdci mohou způsobit velké škody na majetku, proto na ně pamatuje i zákon č. 91/1996 Sb., který udává, že mě skladištní škůdce řadíme:

Máte problémy se skladištním hmyzem ve Vašem bytě či ve Vaší firmě? Neváhejte nás kontaktovat na čísle 722934225 nebo prostřednictvím naší emailové schránky info@deratizace-global.cz. Předběžná kalkulace ceny za čištění, likvidaci a dezinfekci zdarma!Naše podpora je samozřejmě pro všechny z celé České republiky. Our operators also speak English. Наши операторы также говорят на русском языке.