+420 722 934 225 info@deratizace-global.cz
Spolehlivé a levné Dezinfekce Praha a Středočeský kraj

Dezinfekce ozónem

Dezinfekce proti virům, bakteriím a plísním ozónem Nonstop pohotovost

Spolehlivé likvidace virů, baterií, roztočů a plísní za pomoci dezinfekce ozonem realizujeme v celé České republice. Čištění ozónem je vhodné pro většinu běžných materiálů i vybavení (dřevo, plast, textilie i elektronika), navíc čistí vzduch a likviduje nežádoucí pachy. Ozón (0³) je vhodným řešením pro tvorbu sterilního prostředí i úlevou pro alergiky.

Dezinfekce ozónem Volejte DDD Global: 722 934 225

Profesionální dezinfekce ozónem je až 3000x účinější než například likvidace mikroorganismů za pomoci chlóru. Díky svým vlastnostem se také dostane do každého koutu domácnosti či firmy, což při aplikaci běžné dezinfekce bývá obtížné. Velkou výhodou je též absence zbytkových látek po jeho aplikaci - ozón se sám přirozeně po dezinfekci rozpadne na kyslík.

Spolupracujeme se SZÚ (Statní zdravotní ústav) a také s KHS (Krajská hygienická stanice) od které disponujeme ověřením v rámci dezinfekce, dezinsekce a deratizace. Zcela dodržujeme všechny legislativní a ochranné postupy, které chrání nejenom zdraví zákazníka, ale také zaručují maximální efekt provedené dezinfekce ozónem.

Spolupracujeme s těmito organizacemi:
STÁTNÍ ÚSTAV ZDRAVOTNÍ
Státní zdravotní ústav
Krajská hygienická stanice
sdružení
Sdružení pracovníků DDD


Co je ozón?

Ozón, též zvaný aktivní kyslík nebo trikyslík, je nestabilní molekula složená se tří atomů kyslíku. Vzniká rozpadem bězného O² na takzvané volné kyslíky, které se mohou sloučit s jiným O² a tak vznikne chemická vazba O³. Rozpad je zapříčiněn působení energie ve formě slunečního záření, tepla, elektřiny či narušením jinou molekulou (například oxid uhličitý).

ozonova dezinfekce

V běžném prostředí se jeví ozón jako namodralý plyn s velice specifickým pachem. Často je cítit po bouřce, díky uvolnění kyslíku pomocí blesků a jejich následným sloučením s dalším O². S vyšší teplotou a tlakem se rychleji rozpadá.

Ozonová dezinfekce

Ve vysokých koncentracích působí jako efektivní oxidační činidlo - působí destruktivně na buněčné mebrány. Efekt je zejména patrný u mikroorganismů, ačkoliv v extrémních dávkách může být nebezpečný i pro člověka. Dezinfekce ozónem v uzavřených prostorách je aktivní v řádu hodin, poté jsou místnosti bezpečné pro vstup a plně dezinfikovány.

Čištění ozonem a dezodorizace

Ozón má kromě plně virucidních, antibakteriálních a fungicidních vlastností, také využití v rámci dezodorizace - tedy čištění vzduchu. Dokáže zlikvidovat ve vzduchu všechny nažádoucí částice a tím odstranit zápach - ať v případech biologického odpadu a reziduí (pot, moč a jiné tělní tekutiny), tak v případech anorganického původu (dezinfekce vzduchu ozonem po požáru, cigaretový kouř).

Naše podpora je samozřejmě pro všechny z celé České republiky. Our operators also speak English. Наши операторы также говорят на русском языке.