+420 722 934 225 info@deratizace-global.cz
Spolehlivé a levné Hubení hlodavců Praha a Středočeský kraj

Jak se zbavit potkanů?

Pokud jste našli ohlodané vybavení, malé stopy s náznakem dlouhého ocasu či jste se již dostali do přímého střetu s tímto hlodavcem, je zřejmě dobré vědět jak se zbavit potkanů. Ačkoliv potkan vypadá jako větší myš a leckdo jejich ochočené bratrance chová doma, není jejich výskyt dobré podceňovat a v případě jejich objevení ihned provést hubení potkanů. Jejich nebezpečí se skrývá nejenom v likvidaci majetku, ale především v chorobách, které přenášejí, nemluvě o až úctyhodné schopnosti rychlého rozmnožení.

Jak na hubení potkanů v podrobnostech

Nejčastější způsob likvidace potkanů je prostřednictvím travné nástrahy, nicméně je důležité vybrat správnou návnadu a položit past strategicky vůči předpokladánému přístupu či pozici hnízda. Past můžete jak koupit sami, tak zavolat profesionály na hubení potkanů, kteří vědí jak pasti správně pokládat, která návnada "bere" a znají nejlepší způsoby jak nalákat potkany a na co. Zároveň posoudí, zda není lepší k hubení potkanů jiný postup.

Jak se pozná kousnutí blechy

Další z možností je mechanická past, která potkana pouze chytí a jeho rozsudku rozhodnete sami. Taková past je vhodná zejména pokud jde o jedince, ovšem v případě podezření již existujícího vrhu, bude tento způsob jak vyhubit potkany zřejmě nedostačující.

Poslední zde zmiňovanou variantou je poté sonický plašič potkanů, který potkany může udržet v dostatečné vzdálenosti, ovšem druh od druhu se tato zařízení velmi liší - stejnětak jako se liší jejcih účinnost na konkrétní potkany. Svým způsobem a efektem se dá přirovnat k zahradnímu strašákovi - někdy pomůže, někdy ne.

Druhy pastí na hubení potkanů:

Na všechny výše zmiňované pasti a další jiné způsoby likvidace potkanů mají deratizátoři z Deratizace Global odborný výcvik, vědí které pasti a jak položit pro dosažení maximálního účinku. Pro jejich profesionální pomoc stačí zavolat na 722934225 či napsat na info@deratizace-global.cz.


Jak vyhubit a rozpoznat potkany

Pokud řešíte otázku "jak se zbavit potkana", zřejmě je předem dobré, že se opravdu o potkana jedná. Níže k zobrazení několik způsobů rozpoznání - od tvaru trusu či stopy, přes jejich možnou skrýš, až po to jak potkan vypadá na termovizi.

I takto může vypadat vstup/skrýš pro potkana Jak poznat potkana? Podle stopy! Trus potkana Potkan viděný přes termovizi