+420 722 934 225 info@deratizace-global.cz
Spolehlivé a levné Hubení hlodavců Praha a Středočeský kraj

Rozdíl mezi potkanem a krysou k porovnání

Zabydlela se nám v domě či firmě krysa nebo je to potkan? Na každého z těchto nevítaných hlodavců platí jiné lsti a techniky likvidace. Pojďme se v následucím článku podívat jaký je tedy rozdíl mezi potkanem a krysou. Podíváme se na jejich proporce jednotlivých částí těla, chování i jak vypadá jejich trus. Správné určení zda nám doma řádí potkan nebo krysa totiž nejenom urychlí jejich úspěšné vyhubení, ale především zabrání jejich přemnožení a větší škodě na majteku či zdraví.

Likvidace potkanů a krys: 722 934 225

Potkan nebo krysa?

Mezi markantní znaky jejich rozlišení řadíme zejména velikost jednotlivých částí těla - mezi nimiž je největší rozdíl. Potkani a krysy sice patří do řádu hladovců (Krysa obecná - Rattus rattus) a (Potkan obecný - Rattus norvegicus), ale jejich anatomie nám prozradí, že k sobě mají více než daleko.

Jak se zbavit molů

Potkan vs krysa - porovnání:


Rozdíl mezi potkanem a krysou - obrázky

Zda je to potkan nebo krysa Vám zajisté pomohou rozlišit také naše obrázky. Z fotografií jsou jednotlivé rozlišovací rysy dobře patrné. Pokud i tak váháte jaký je to hlodavec - přidáváme i jednoduchý diagram.

Krysa nebo potkan? Krysa obecná! Potkan - rozdíl oproti kryse je v jeho mohutnosti Potkan a krysa v porovnání Rozdíly potkan vs krysa
Znaky Potkan Krysa
hlava 4 - 5,4 cm 3,5 - 4,6 cm
ucho 1,8 - 2,3 cm 2,2 - 2,7 cm
barva hřbetu hnědá, hnědošedá černá, černohnědá
tvar ocasu zesílený na začátku rovnoměrně hubený
délka ocasu 13 - 23 cm 18 - 25 cm
délka těla 16 - 27 cm 15 - 24 cm
váha 0,15 - 0,5 kg 0,3 - 0,26 kg

Obecně tedy platí, že potkan je větší (mohutnější) s plošším čenichem a světlejší barvou srsti. Potkan má v porovnání s krysou také kratší ocas (né delší než tělo). Samozřejmě tyto poučky platí v obecných případech - špinavý nedorostlý jedinec potkana se tak může maskovat za krysu a naopak.

Z naší zkušenosti nad rozhodováním, zda je to potkan nebo krysa pak plyne následující zkušenost: Krysy ve městech potkáte již velmi málo, většinu dnešních školivých škůdců tvoří zejména potkani.


Likvidace potkana nebo krysy?

Deratizéři z Deraratizace Global provádějí jak hubení krys, tak samozřejmě i hubení potkanů na celém území města Praha a ve Středočeském kraji. Pro pohotovostní i preventivní zákrok stačí zavolat na +420 722 934 225 a škodlivý hlodavci Vás již obtěžovat nebudou.