Telefon: +420 722 934 225 nebo info@deratizace-global.cz
DeratizaceGlobal
Jste spokejni s našemi službami?
 • Hubení potkanůHubení potkanů

  Hubení potkanů provádíme za použítí kvalitních jedů na potkany a naše pasti na potkany mají ochranné prvky proti možnému vniknutí dětí a domácích zvířat. Své práci rozumíme a poradíme si s každým škůdcem ve Vaší domácnosti.

 • Likvidace štěnicHubení štěnic

  Zabývame se problémem se štěnicemi, likvidace štěnic je nedílnou součástí dezinsekce Vašeho bytu a Deratizace-Global, jako profesionální a certifikovaná firma Vám pomůže od tohoto problému po celém hlavním městě Praha.

 • Ochrana proti holubůmOchrana proti holubům

  Holubi patří mezi nechtěné návštěvníky, ale jsou také přenašeči breberek, které jsou u lidí zdraví nebezpečné. Dbejte tedy včas na svou bezpečnost a chraňte sebe a své blízké, sítě a bodce proti holubům - jsou tou správnou metodou, jak se chránit.

 • Hubení blechHubení blech

  Blechy nejsou nijak příjemné a i blechy psí jdou na člověka. Jak se těchto blech zbavit ví Deratizace-Global. Nevíte jak vypadá kousnutí od blechy? Podívejte se na sekci Blechy a zjistíte, zda je potřeba Nás volat proti blechám, nebo třeba i proti jiným škůdcům.

 • DezinfekceDezinfekce

  Zdraví máme jen jedno a proto je čistota prostor, ve kterých žijeme, důležitá. Dezinfekce je řešením. Staráme se o dezinfekci veškerých budov jako školy, úřady, ale samozřejmě i domácnosti. Domov bez virů a bakterií zajistí delší a příjemnější život.

+420 722 934 225

Rozdíl mezi potkanem a krysou k porovnání

Zabydlela se nám v domě či firmě krysa nebo je to potkan? Na každého z těchto nevítaných hlodavců platí jiné lsti a techniky likvidace. Pojďme se v následucím článku podívat jaký je tedy rozdíl mezi potkanem a krysou. Podíváme se na jejich proporce jednotlivých částí těla, chování i jak vypadá jejich trus. Správné určení zda nám doma řádí potkan nebo krysa totiž nejenom urychlí jejich úspěšné vyhubení, ale především zabrání jejich přemnožení a větší škodě na majteku či zdraví.

Likvidace potkanů a krys: +420 722 934 225

Potkan nebo krysa?

Mezi markantní znaky jejich rozlišení řadíme zejména velikost jednotlivých částí těla - mezi nimiž je největší rozdíl. Potkani a krysy sice patří do řádu hladovců (Krysa obecná - Rattus rattus) a (Potkan obecný - Rattus norvegicus), ale jejich anatomie nám prozradí, že k sobě mají více než daleko.

Jak se zbavit molů

Potkan vs krysa - porovnání:


Rozdíl mezi potkanem a krysou - obrázky

Zda je to potkan nebo krysa Vám zajisté pomohou rozlišit také naše obrázky. Z fotografií jsou jednotlivé rozlišovací rysy dobře patrné. Pokud i tak váháte jaký je to hlodavec - přidáváme i jednoduchý diagram.

Krysa nebo potkan? Krysa obecná! Potkan - rozdíl oproti kryse je v jeho mohutnosti Potkan a krysa v porovnání Rozdíly potkan vs krysa
Znaky Potkan Krysa
hlava 4 - 5,4 cm 3,5 - 4,6 cm
ucho 1,8 - 2,3 cm 2,2 - 2,7 cm
barva hřbetu hnědá, hnědošedá černá, černohnědá
tvar ocasu zesílený na začátku rovnoměrně hubený
délka ocasu 13 - 23 cm 18 - 25 cm
délka těla 16 - 27 cm 15 - 24 cm
váha 0,15 - 0,5 kg 0,3 - 0,26 kg

Obecně tedy platí, že potkan je větší (mohutnější) s plošším čenichem a světlejší barvou srsti. Potkan má v porovnání s krysou také kratší ocas (né delší než tělo). Samozřejmě tyto poučky platí v obecných případech - špinavý nedorostlý jedinec potkana se tak může maskovat za krysu a naopak.

Z naší zkušenosti nad rozhodováním, zda je to potkan nebo krysa pak plyne následující zkušenost: Krysy ve městech potkáte již velmi málo, většinu dnešních školivých škůdců tvoří zejména potkani.


Likvidace potkana nebo krysy?

Deratizéři z Deraratizace Global provádějí jak hubení krys, tak samozřejmě i hubení potkanů na celém území města Praha a ve Středočeském kraji. Pro pohotovostní i preventivní zákrok stačí zavolat na +420 722 934 225 a škodlivý hlodavci Vás již obtěžovat nebudou.