Telefon: +420 722 934 225 nebo info@deratizace-global.cz
DeratizaceGlobal
Jste spokejni s našemi službami?
 • Hubení potkanůHubení potkanů

  Hubení potkanů provádíme za použítí kvalitních jedů na potkany a naše pasti na potkany mají ochranné prvky proti možnému vniknutí dětí a domácích zvířat. Své práci rozumíme a poradíme si s každým škůdcem ve Vaší domácnosti.

 • Likvidace štěnicHubení štěnic

  Zabývame se problémem se štěnicemi, likvidace štěnic je nedílnou součástí dezinsekce Vašeho bytu a Deratizace-Global, jako profesionální a certifikovaná firma Vám pomůže od tohoto problému po celém hlavním městě Praha.

 • Ochrana proti holubůmOchrana proti holubům

  Holubi patří mezi nechtěné návštěvníky, ale jsou také přenašeči breberek, které jsou u lidí zdraví nebezpečné. Dbejte tedy včas na svou bezpečnost a chraňte sebe a své blízké, sítě a bodce proti holubům - jsou tou správnou metodou, jak se chránit.

 • Hubení blechHubení blech

  Blechy nejsou nijak příjemné a i blechy psí jdou na člověka. Jak se těchto blech zbavit ví Deratizace-Global. Nevíte jak vypadá kousnutí od blechy? Podívejte se na sekci Blechy a zjistíte, zda je potřeba Nás volat proti blechám, nebo třeba i proti jiným škůdcům.

 • DezinfekceDezinfekce

  Zdraví máme jen jedno a proto je čistota prostor, ve kterých žijeme, důležitá. Dezinfekce je řešením. Staráme se o dezinfekci veškerých budov jako školy, úřady, ale samozřejmě i domácnosti. Domov bez virů a bakterií zajistí delší a příjemnější život.

+420 722 934 225

Jak se zbavit molů šatních i potravinových

Víte jak se zbavit molů? Zprvu bychom si měli především říct, že u nás jsou různé druhy molů. Respektive mol šatní (Tineola bisselliella), známý též jako mol domácí je malý motýlek, živící se keratinem (bílkovinová rohovina - například kůže), chutná mu též peří a jako jeden z mála živočichů je schopný trávit vlnu. Proto je tedy většina našeho oblečení před tímto molem v ohrožení.

Profesionální likvidace molů: +420 722 934 225

Mol šatní - likvidace

Jak se zbavit šatních molů? Mol šatní miluje tmavá, vlhká a špinavá místa. Takový zapomenutý koš na na špinavé prádlo či skříň s nepoužívaným oblečením je jeho oblíbenou restaurací i porodnicí zároveň.

Jak se zbavit molů

Samička snáší 50 až 80 vajíček a to až 4x do roka. Jak na šatní moly říkají babské rady: proti molům jsou účinnými spojenci průvan, pravidelné čištění šatstva, mráz a dále pak byliny.

Moli v domácnosti v číslech


Mezi byliny proti molům patří též mařinka vonná

Byliny proti molům

Často uváděné byliny proti molům jsou rozmarýn, vratič, mařinka vonná, maří list, svatolina cypříšková, kořen kosatce florentského, routa vonná, levandule a pelyněk. Co pomáhá proti molům je prý i pomerančová kůra.


Přírodní prostředky proti molům

Jako prevence proti molům se uvádí v prádle uložené mýdlo či neopracované, ještě lépe narušené, cedrové dřevo.

Jak vypadá šatní mol?

Dospělý mol má béžové (světle hnědé) zbarvení a délku do 8 milimetrů. Jak vypadá šatní mol dokládají níže zobrazení fografie.

Jak vypadá šatní mol Mol šatní (fotografie) vs. potravinový Jak na šatní moly - fotografie Jak vypadá šatní mol i jeho larva

Jak na šatní moly chemicky?

Konvenčně používaný přípravek na šatní moly je ortodichlorbenzen (derivát benzenu) a naftalen ve formě kuliček - neboť naftalenové výpary zabíjí larvy molů. Chemikálie na likvidace mola šatního jsou často dostupné v drogeriích či galanteriích. Dalšími přípravky proti molům jsou například biolit či jiný insekticid, ovšem ty jsou určeny k hubení molů lokálně a nepůsobí preventivně.

Jak odstranit šatní moly nejefektivněji?

Zaměstnanci Deraratizace Global ví, jak se zbavit moučných molů nadobro. Dokáží vždy odhalit původ a všechna hnízda molů, zlikvidovat samotné moly v domácnosti a zabezpečit místa před opětovným výskytem. Pro konzultaci či objednání dezinsekce (hubení molů) volejte na +420 722 934 225.

Toť ve zkratce Jak se zbavit molů (šatních). V dalším článku se dozvíte více - existuje nejenom mol šatní, ale i další druh molů jako je mol potravinový či mol skladištní.