+420 722 934 225 info@deratizace-global.cz
Spolehlivé a levné Likvidace rusů Praha a Středočeský kraj

Rus domácí

Cenová akce: V domácnosti či firmě se našel nechtěný hmyz či jiný škůdce? Do konce září nabízíme slevu na odborný deratizační zásah celých 8%! Lepší hubení škůdců hned než se rozmnoží na konci léta!

Rus domácí je brouk podobný švábovi a to jak vzhledem, tak jeho nebezpečností pro domácnost. Brouk rus se od svého břízbuzného švába liší zejména velikostí - o zhruba jeden centimetr je menší. Švábi a rusi přenášejí mnoho parazitů, plísní a bakterií, proto je dobré provést dezinsekci, co možná nejdříve. Deratizace Global jsou tu pro Vás na celém územi Praha a Střední Čechy.

Rus domácí - likvidace

K likvidaci rusů využíváme speciálních postřiků, které jsou šetrné k životnímu prostředí a zároveň likvidaci vos provedou bezchybně.

Kontaktujte nás na telefonní číslo 722934225 nebo prostřednictvím e-mailu (info@deratizace-global.cz).

Brouk rus

Brouk rus je noční a velice rychlý hmyz, který je přes den ukryt v různých místech domácností (pod kuchyňskými linkami, lednicemi, koupelnách či v okolí akvárií). Daří se mu zejména ve vhlkých a teplých prostorách - často bývá problémem v pekárnách (ideální teplota pro rusa domácího je 25–33 °C) a kuchyních nejrůznějších provozů. Ačkoliv rus obecný je všežravec, nepohrdne ani papírem či kůží.


Rus domácí - chování a způsob hubení

Rus domácí (Blattella germanica) je hmyz z řádu švábů, který snáší až 30 vajíček, které dosahují dospělosti v ideálních podmínkách za 40 dní. Brouk rus se dožívá i jednoho roku a dokáže být bez potravin i měsíc a půl. Rusi vyhledávají zejména teplá a vlhká prostředí, ze kterého v noci vyráží za potravou.
Rus domácí

Český název: Rus domácí
Anglický název: German cockroach
Latinský název: Blattella germanica
Chování rusů: Rus je noční hmyz, který se vyhybá setkání s člověkem. V teplých a vlkých prostorách se dokáže během několika měsíců rozmnožit do mnoha stovek jedinců.
Rizika: Znehodnocení potravin, možný přenos 12 parazitických červů, 23 druhů plísní, 100 druhů bakterií-původci onemocnění - kulhavka, antrax, tyfus, paratyfus, úplavice,hepatitida, TBC, salmonelóza, při přemnožení nepříjemný zápach
Způsob hubení Různé postřiky či plynování prostor. Též používáme požerové nástrahy či monitorovací lepy.

Hubení rusů v celé Praze


Likvidace vosího hnízda

Šváb = rus?

Rusi jsou brouci švábům velice podobní. Kromě menší velikosti dokáží překonávat i skleněné povrchy. Způsob likvidace rusů je prakticky stejný jako u švábů. Zvolený způsob hubení je vhodné v prostorách opakovat či kombinovat, aby se docílilo plného vyhubení škůdců.

Rus domácí - likvidace


Víme nejen jak se zbavit rusů, ale i ostatních škůdců! Specializujeme se na veškeré druhy škůdců, všechny najdete v sekci Dezinsekce. Kontaktujte nás na čísle 722934225.
Chcete ušetřit na likvidaci rusů?

Nabízíme možnost výrazně ušetřit na celkové likvidaci rusů! Úklid před samotným zásahem může dělat celé tisíce! Naši pracovníci musí například odstěhovat prakticky celé obytné prostory! Podrobné informace naleznete na článku jak na likvidaci rusů. Pokud i Vy nechcete namáhavé a na organizaci složité pustupy, samozřejmě veškeré tyto činnosti za Vás provedeme!Naše podpora je samozřejmě pro všechny z celé České republiky. Our operators also speak English. Наши операторы также говорят на русском языке.