+420 722 934 225 info@deratizace-global.cz
Spolehlivé a levné Likvidace rusů Praha a Středočeský kraj

Rus domácí

Rus domácí je brouk podobný švábovi a to jak vzhledem, tak jeho nebezpečností pro domácnost. Brouk rus se od svého břízbuzného švába liší zejména velikostí - o zhruba jeden centimetr je menší. Švábi a rusi přenášejí mnoho parazitů, plísní a bakterií, proto je dobré provést dezinsekci, co možná nejdříve. Deratizace Global jsou tu pro Vás na celém územi Praha a Střední Čechy.

Rus domácí - likvidace

K likvidaci rusů využíváme speciálních postřiků, které jsou šetrné k životnímu prostředí a zároveň likvidaci vos provedou bezchybně.

Kontaktujte nás na telefonní číslo 722 934 225 nebo prostřednictvím e-mailu (info@deratizace-global.cz).

Brouk rus

Brouk rus je noční a velice rychlý hmyz, který je přes den ukryt v různých místech domácností (pod kuchyňskými linkami, lednicemi, koupelnách či v okolí akvárií). Daří se mu zejména ve vhlkých a teplých prostorách - často bývá problémem v pekárnách (ideální teplota pro rusa domácího je 25–33 °C) a kuchyních nejrůznějších provozů. Ačkoliv rus obecný je všežravec, nepohrdne ani papírem či kůží.


Rus domácí - chování a způsob hubení

Rus domácí (Blattella germanica) je hmyz z řádu švábů, který snáší až 30 vajíček, které dosahují dospělosti v ideálních podmínkách za 40 dní. Brouk rus se dožívá i jednoho roku a dokáže být bez potravin i měsíc a půl. Rusi vyhledávají zejména teplá a vlhká prostředí, ze kterého v noci vyráží za potravou.
Rus domácí

Český název: Rus domácí
Anglický název: German cockroach
Latinský název: Blattella germanica
Chování rusů: Rus je noční hmyz, který se vyhybá setkání s člověkem. V teplých a vlkých prostorách se dokáže během několika měsíců rozmnožit do mnoha stovek jedinců.
Rizika: Znehodnocení potravin, možný přenos 12 parazitických červů, 23 druhů plísní, 100 druhů bakterií-původci onemocnění - kulhavka, antrax, tyfus, paratyfus, úplavice,hepatitida, TBC, salmonelóza, při přemnožení nepříjemný zápach
Způsob hubení Různé postřiky či plynování prostor. Též používáme požerové nástrahy či monitorovací lepy.

Hubení rusů v celé Praze


Likvidace vosího hnízda

Šváb = rus?

Rusi jsou brouci švábům velice podobní. Kromě menší velikosti dokáží překonávat i skleněné povrchy. Způsob likvidace rusů je prakticky stejný jako u švábů. Zvolený způsob hubení je vhodné v prostorách opakovat či kombinovat, aby se docílilo plného vyhubení škůdců.

Rus domácí - likvidace


Víme nejen jak se zbavit rusů, ale i ostatních škůdců! Specializujeme se na veškeré druhy škůdců, všechny najdete v sekci Dezinsekce. Kontaktujte nás na čísle 722 934 225.