Telefon: +420 722 934 225 nebo info@deratizace-global.cz
DeratizaceGlobal
Jste spokejni s našemi službami?
 • Hubení potkanůHubení potkanů

  Hubení potkanů provádíme za použítí kvalitních jedů na potkany a naše pasti na potkany mají ochranné prvky proti možnému vniknutí dětí a domácích zvířat. Své práci rozumíme a poradíme si s každým škůdcem ve Vaší domácnosti.

 • Likvidace štěnicHubení štěnic

  Zabývame se problémem se štěnicemi, likvidace štěnic je nedílnou součástí dezinsekce Vašeho bytu a Deratizace-Global, jako profesionální a certifikovaná firma Vám pomůže od tohoto problému po celém hlavním městě Praha.

 • Ochrana proti holubůmOchrana proti holubům

  Holubi patří mezi nechtěné návštěvníky, ale jsou také přenašeči breberek, které jsou u lidí zdraví nebezpečné. Dbejte tedy včas na svou bezpečnost a chraňte sebe a své blízké, sítě a bodce proti holubům - jsou tou správnou metodou, jak se chránit.

 • Hubení blechHubení blech

  Blechy nejsou nijak příjemné a i blechy psí jdou na člověka. Jak se těchto blech zbavit ví Deratizace-Global. Nevíte jak vypadá kousnutí od blechy? Podívejte se na sekci Blechy a zjistíte, zda je potřeba Nás volat proti blechám, nebo třeba i proti jiným škůdcům.

 • DezinfekceDezinfekce

  Zdraví máme jen jedno a proto je čistota prostor, ve kterých žijeme, důležitá. Dezinfekce je řešením. Staráme se o dezinfekci veškerých budov jako školy, úřady, ale samozřejmě i domácnosti. Domov bez virů a bakterií zajistí delší a příjemnější život.

+420 722 934 225

Zavíječ zimostrázový - likvidace

V České republice se stále objevují noví škůdci. V ohrožení je tentokrát okrasný keř buxus - též známý jako zimostráz stálezelený a zimostráz vždyzelený. Nových škůdce těchto keřů je zavíječ zimostrázový. Likvidace tohoto škůdce je pořád více poptávána díky jeho rychlému šíření, a proto i Dezinsekce Global zařadily zavíječe zimostrázového na seznam svých priorit likvidace.

Zavíječ zimostrázový

Profesionální likvidace zavíječe zimostrázového

Profesionální likvidace zavíječe: +420 722 934 225

Jedinou účinou formou likvidace je chemický postřik. Zavíječ zimostrázový nemá v našich podnebných podmínkách přirozené predátory a ptactvo se housenkami zavíječe neživí (mají velký obsah toxických látek). Tento šedo-hnědý motýl s bílým flekem uprostřed těla dokáže během pár týdnů zdecimovat celé osazení zimostrázu stálezeleného, proto není vhodné s likvidací těchto asijských škůdců otálet.


ÚKZÚZ - aktuální škodlivost zavíječe zimostrázového, Již v roce 2016 upozornil Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský na invazi a možnou nebezpečnost tohoto zavlečeného škůdce. Dezinsekce Global, na základě tohoto upozornění, splňují opatření při postřiku ke snížení rizika ohrožení zdraví veřejnosti a zranitelných osob(podle § 52b zákona č. 326/2004 Sb., o rostlinolékařské péči).
Postřik - zavíječ zimostrázový

Housenky na buxusu? To je zavíječ!

Právě zavíječ je známý škůdce buxusu (zimostráz stálezelený). Jeho housenky na buxusu způsobují žloutnutí keře a následně jeho úhyn. Právě holožír (žlutý buxus, chřadnutí listů) způsobují housenky, které jako larvy klade zavíječ zimostrázový, je často mylně považován za choroby boxusu. O nemoc se nejedná - housenky okusují listy buxusu nahodile (takzvaný žír), až dochází k osychání (žloutne) buxusu.

Zavíječ zimostrázový - housenky

Napadený buxus od housenky zavíječe:

Deratizace Global provádí účinné postřiky na buxusy v Praze a jejím okolí. Pro realizaci postřiku či dotaz v rámci likvidace zavíječe zimomrázového zavolejte +420 722 934 225 či nás kontaktujte skrze email: info@deratizace-global.cz. Každému dokážeme podat pomocnou ruku!