+420 722 934 225 info@deratizace-global.cz
Spolehlivé a levné Hubení svilušek Praha a Středočeský kraj

Svilušky

Trápí Vás malí broučci v bytě či na zahradě na zelenině (například na okurkách či paprikách)? Oním broučkem může být sviluška a může znamenat velké riziko pro Vaši úrodu, ale i pro Vás a Vaše domácí mazlíčky. Přesně víme jak na svilušky - ať již Vás trápí doma, na Vaší zahradě nebo ve skleníku. Za roky praxe máme odzkoušeno, co proti sviluškám funguje a co jsou pouhé mýty a neefektivní řešení.

Jak na svilušky

Hubení svilušek od Deratizace Global je vždy profesionální a spolehlivé. Při zákroku též dbáme na soukromí a diskrétnost v rámci zákazníka.

Kontaktujte nás na telefonní číslo 722 934 225 nebo prostřednictvím e-mailu (info@deratizace-global.cz). Hubíme svilušek nejenom v bytech, ale i na ubytovně, hotelech, restarucích a v dalších komerčních budovách, které jsou jejich častým terčem.


Sviluška nebo sametka?

Deratizace štěnic

V první řadě je důležité vědět, jakému nepřiteli čelíme. Pod pojmem "sviluška" se v lidové češtině totiž ukrývá také jiný brouček a to sametka. Zoologicky nejde ani v jednom případě o brouky, nýbrž o roztoče. Nicméně mezi sviluškami a sametkami je velký rozdíl - v jednom případě je ve velkém nebezpečí Vaše úroda a okrasné květiny, v druhém Vy sami a Vaše domácí zvířata.

Jak vypadá sviluška?

Svilušky jsou kolem půl milimetru velcí broučci (roztoči) zpravidla bílé - až průhlédné barvy. Některé druhy svilušek jsou zbarveny do oranžova až červena. Dík své velikosti se může sviluška v bytě na první pohled jako prach či lupy, dokud při bližším pozorování nezjistíte, že se pohybují.


Štěnice domácí - chování a způsob hubení

Štěnice domácí (latinsky Cimex lectularius), též označovaná jako Štěnice postelová, je lidský parazitní hmyz, který je v tuzemsku velice rozšířený. Štěnice domácí je prakticky malý hmyzí upír - zejména v noci se živí na lidské krvi (dospělci i stádium nymfy), přes den se schovává zejména v nábytku (postele, křesla i skříně), ale jako útočiště si může najít i stěny či podlahy.

Štěnice domácí - hubení

Český název: Štěnice domácí
Anglický název: Bed bug
Latinský název: Cimex lectularius
Chování štěnic: Štěnice je v malých počtech velmi špatně detekovatelná. Ve dne se úkrývá v okolí své oběti, v noci pije krev. Velmi rychle se množí.
Rizika: Štěnice nepředstavují smrtelné zdravotní riziko. Problémem bývá rychlé přemnožení, které má za následek mnoho svědivých štípanců.
Způsob hubení Hubení štěnic provádíme v ochranných oblecích pomocí vykuřování a reziduálních roztoků, které částěčně působí i preventivně.

Ačkoliv štěnice není přenašečem závažných chorob, její hubení a preventivní zásahy jsou velmi důležité. Její hlavní nebezpečí v rychlém exponenciálním množení. Samice štěnice za týden snese až 8 vajíček. Navíc štěnice patří mezi druhy, které nepostihuje degradace DNA při příbuzenském množení - to jí dává zcela výjimečnou schopnost značného množení.


Likvidace štěnic

Likvidace štěnic

Za roky zkušeností víme jak se zbavit štěnic efektivně a dlouhodobě. Na základě Vámi sdělených informací rozhodneme, zda zvolíme likvidaci štěnic zkrze vykuřování dýmovnicemi či reziduálními kapalnými prostředky. Důležitá je též jejich síla a efektivní použití v zasažených prostorách.

Po zásahu na likvidace štěnic v bytě postřikem bývají prostory bezpečné pro člověka i zvířata zhruba za 6-8 hodin. Při použití dýmovnice po 24 hodinách.

Likvidace štěnic chemickými prostředky - využíváme pouze látky, které byly schváleny Krajskou hygienickou stanicí a jsou šetrné k životnímu prostředí. Na použití postřiku na štěnice máme aktuální certifikáty, stejně tak jak na samotnou činnost (hubení štěnic).

Jak vyhubit štěnice svépomocí?

Pokud řešíte jak se zbavit štěnic svépomocí, raději znovu zvažte své konání. Veřejné dostupné prostředky na hubení štěnic bývají kvůli nezpečnosti zmírněny (zředěny). Efektivní látky, které jsou opravdu způsobem jak zlikvidovat štěnice, jsou legislativně chráněny a může je nakupovat a používat pouze certifikovaná osoba.

Štěnice jsou navíc pěkně záludným hmyzem, který se rád schová do nejzazšího koutu. Je tedy velká pravděpodobnost, že při neodoborném hubení štěnic některý z jedinců přežije. Za pár týdnů je teda velmi možné, že se zamoření štěnicemi bude znovu opakovat.


Víme nejen jak se zbavit štěnic, ale i ostatních škůdců! Specializujeme se na veškeré druhy škůdců, všechny najdete v sekci Dezinsekce. Kontaktujte nás na čísle 722 934 225. Ať už jste z města Praha, Mělníku, Mladé Boslavi, Kolína či jiného středočeského města, tam všude Vám dokážeme pomoci s hubením štenic.