+420 722 934 225 info@deratizace-global.cz
Spolehlivé a levné Hubení svilušek Praha a Středočeský kraj

Svilušky

Trápí Vás malí broučci v bytě či na zahradě na zelenině (například na okurkách či paprikách)? Oním broučkem může být sviluška a může znamenat velké riziko pro Vaši úrodu, ale i pro Vás a Vaše domácí mazlíčky. Přesně víme jak na svilušky - ať již Vás trápí doma, na Vaší zahradě nebo ve skleníku. Za roky praxe máme odzkoušeno, co proti sviluškám funguje a co jsou pouhé mýty a neefektivní řešení.

Jak na svilušky

Hubení svilušek od Deratizace Global je vždy profesionální a spolehlivé. Při zákroku též dbáme na soukromí a diskrétnost v rámci zákazníka.

Kontaktujte nás na telefonní číslo 722934225 nebo prostřednictvím e-mailu (info@deratizace-global.cz). Hubíme svilušek nejenom v bytech, ale i na ubytovně, hotelech, restarucích a v dalších komerčních budovách, které jsou jejich častým terčem.


Sviluška nebo sametka?

Deratizace štěnic

V první řadě je důležité vědět, jakému nepřiteli čelíme. Pod pojmem "sviluška" se v lidové češtině totiž ukrývá také jiný brouček a to sametka. Zoologicky nejde ani v jednom případě o brouky, nýbrž o roztoče. Nicméně mezi sviluškami a sametkami je velký rozdíl - v jednom případě je ve velkém nebezpečí Vaše úroda a okrasné květiny, v druhém Vy sami a Vaše domácí zvířata.

Jak vypadá sviluška?

Svilušky jsou kolem půl milimetru velcí broučci (roztoči) zpravidla bílé - až průhlédné barvy. Některé druhy svilušek jsou zbarveny do oranžova až červena. Dík své velikosti se může sviluška v bytě na první pohled jako prach či lupy, dokud při bližším pozorování nezjistíte, že se pohybují.


Sametka podzimní

Tito malí červení broučci, vzhledem vzdáleně připomínající klíště, nejsou rozhodně vítaným návštěvníkem jak u Vás doma - tak na zahradě. Někdy jsou právě nesprávně označování jako "svilušky". Zvířatům a lidem způsobuje štípance, které mohou vyústit v řadu kožních problémů (zvláště pak trombiculózu). Své oběti nesají krev, ale podobně jako pavouci vpouštějí do těla oběti lytický sekret s trávícími šťávami. Dále pak saji tento "mix" znekrotizovaných buněk po dobu dvou až tří dnů.

Sametka podzimní

Kousnutí od sametky

Samotné kousnutí nebolí, ovšem několik hodin po odpadnutí nastupuje silné svědění (podoné jako od komára) a můžou se dostavit i alergické reakce. V ohrožení jsou především psi, kočky a domácí chovná zvířata. Samatky na svou kořist čekají zpravidla na hlíně, kde žijí nebo na nízkých travinách a bylinách.

Jak na sametky?

Pokud nepomáhá pravidelné sečení trávníků, je třeba přistoupit k chemickému hubení sametek. Používáme přípravky, které jsou maximálně šetrné k životnímu prostředí a likvidují jenom drobný hmyz. Likvidace sametek je důležítá zejména jako prevence proti kalamitnímu stavu, kdy se počet jejich larev může pohybovat i v tisících na metr čtvreční.