+420 722 934 225 info@deratizace-global.cz
Spolehlivé a levné Hubení hlodavců Praha a Středočeský kraj

Štěnice v bytě? Víme jak se jich zbavit!

Pravidelně doma uklízíte? Několikrát ročně čistíte čalounění, klepete koberce a udržujete svůj byt v absolutní čistotě? Bohužel ani Vám se návštěva štěnice domácí (zvaná též štěnice postelová/postelní) nemusí vyhnout. Štěnicím je jedno, zda se zabydlely v plesnivém sklepě nebo čtyřhvězdičkovém hotelu.

Jak se štěnice přenášejí do bytu?

Štěnice jsou velmi houževnatý a vynalézavý hmyz schopný “výletů” skrze stoupačky v panelových domech, cestování na Vašich šatech či návštěv a zvládnou i “horolezecké výzvu” v podobě lezení podél stropů z bytu do bytu.

Způsoby jak se štěnice přenášejí:

Mezi velmi časté případy patří zejména koupě použitého nábytku s polstrováním (postele, gauče, židle se sedáky) a dále pak převezení si štěnic z ubytovacích zařízení prostřednictvím zavazadel.


Jak se zbavit štenic?

V principu jediným řešením je povolání profesionálů na hubení štěnic. Ti vědí, v jaké míře použít biocidy a jiné hubící postupy k zajištění bytu proti těmto cizopasníkům. Navíc mají zkušenosti s těmi častými i méně častými úkryty. Tento postup doporučuje i samotná Wikipedie.

Jak se pozná kousanec od štěnice?

Pokud si nejste jistí, zda hmyz u Vás doma či pracovičti jsou právě štěnice, ale máte od nich pamatáku v podobě štípance či kousance, podívejte se na naše články jak se pozná kousnutí blechy a štěnici domácí hovořící článek jak se pozná kousnutí štěnice.