+420 722 934 225 info@deratizace-global.cz
Spolehlivé a levné Hubení hlodavců Praha a Středočeský kraj

Jaká ochrana proti holubům funguje?

Ačkoliv holubi nosí některým z nás potěšení skrze chov holubů, většina z nás se s nimy potýká jako s nevítanými hosty na svých balkonech, parapetech, oknech či půdních prostorech. Co proti holubům můžeme udělat? Jak na holuby neinvazivní cestou? Případně jaké zábrany proti holubům jsou účinné v rámci ochrany proti holubům můžeme více udělat? To vše se dozvíte v následujícím článku.

Ochrana proti holubům: +420 722 934 225

Hroty, bodce a trny proti holubům

V současné době jsou jako jedna možná obrana proti holubům voleny hrotové systémy proti holubům. Ať už je jedná o hroty proti proti holubům, bodce či trny, všechny tyto zábrany fungují dobře a zamezují přístupu ptactva na balkony, parapety, okna, římsy, okapy a další vyvýšená či vysunutá místa. Tyto takzvané ostny proti holubům jsou nenáročné na údržbu a díky použitým materiálům vydrží dlouhá léta.

Kam hroty proti holubům instalovat?


Sítě proti holubům

Další možností ochrany jsou sítě proti holubům, které jistě využívají mnozí obyvatelé panelových domů ve městech jako je Praha. Sítě na balkony proti holubům jsou absolutní jistotou, že toto obtížné ptactvo, leckdy přezdívané "okřídlená krysa" se na Vašem balkonu již neobjeví. Ochranná síť je vhodná nejenom na balkony, ale i pro památkové chráněné objekty.

Výhody sítě proti holubům


Výhodou výše popsané ochrany proti holubům (jak hrotové, tak síťové) je zamezení přístupu holubů do obydlí či jiných vnitřních prostor, kde nemohou znečišťovat interiér svým trusem a hnízděním. To zamezuje šířením nemocí, které holubi přenášejí.