+420 722 934 225 info@deratizace-global.cz
Spolehlivé a levné Likvidace klíšťat Praha a Středočeský kraj

Likvidace klíšťat

Klíště je velmi nebezpečný parazit nesoucí řadu nemocí, který na zemi saje krev již přes sto milionů let. Právě preventivní likvidace klíšťat dokáže předejít nejenom svědivému kousnutí, ale ochránit Vás, vaše blízké a domácí mazlíčky před závažnými chorobami. Plošné likvidace klíšťat provádíme jak na zahradách, parcích, kempech či například sportovištích.

Likvidace klíšťat

Na likvidace klíšťat používáme postřik, které je pro lidi zdravotně nezávadný a šetrný k životnímu prostředí.

Kontaktujte nás na telefonní číslo 722 934 225 nebo prostřednictvím e-mailu (info@deratizace-global.cz).

Hubení klíšťat profesionálně

Klíště obecné má mnoho evolučních výhod a instinktů přežití. I přesto s Deratizace-Global dokážete na Vaši zahradě či jiném venkovním prostoru klíštata vyhubit efektivně a dlouhodobě. Hubení klíšťat je vhodné provádět v době jejich maximální aktivity - což je jaro (především květen) a podzim (především září).


Likvidace klíšťat na zahradě

Likvidace klíšťat na zahradě

Odborně aplikujeme postřik na klíšťata na zahradách za férové ceny. S Deratizace-Global nemají klíšťata na zahradě žádnou šanci! Již léta víme jak na klíštata i jejich nymfy, kam a v jakém množství správně nanést postřik. Proti klíšťatům na zahradě či jiném venkovním prostoru dokážeme zasáhnout vždy - bez ohledu na velikost plochy (městské parky, hubení klíšťat na rekreačních areálech).

Klíšťata na zahradě = riziko onemocnění

Pro hubení klíšťat používáme pouze prostředky a normy schválené Krajskou hygienickou stanicí a Sdružením DDD. Splňujeme podmínky HACCP (malá i velká zařízení).

Likvidace klíšťat na pozemku nemusí být velká věda! Kontaktujte nás na čísle 722 934 225 a o zbytek už se postarají naši profesionálové! Vždy je naší prioritou spokojenost zákazníka za kvalitu odvedené práce a přívětivé ceny.


Klíště obecné

Klíště obecné (Ixodes ricinus) je cizopasný pavoukovec známý především svou četností v lesích a nebezpečnýnimi nákazami s možností trvalých následků. Jedna samice je po plném nasátí schopna naklást až 3000 vajec. Klíště obecné je schopné se živit na savcích, ptácích i plazech. Přemnožení na zahradách a následná nutnost hubení klíšťat je většinou zaviněna zavlečením ptáky, hlodavci (potkani, krysy, myši, hraboši) a drobnými živočichy (ježek, veverka). V České republice se vyskutují hojně 3 druhy klíšťat - klíště obecné, piják hnědý a piják lužní.

Klíště obecné - hubení
Český název: Klíště obecné
Anglický název: Castor bean tick
Latinský název: Ixodes ricinus
Chování klíšťat: Klíště potřebuje k dokončení životního cyklu až 3 hostitele, často ho nalezneme v trávě (20cm až 1m) zapřené o zadní nohy a čekající na vhodnou oběť.
Rizika: Klíště nemoci přesnáší zakousnutím a čím déle saje, tím větší je riziko přenosu. Též může přenášet v teplejších oblastech různé mikroorganismy.
Způsob hubení Plošné hubení klíšťat je prováděno chemicky. Při likvidaci klíštěte svépomocí je vhodné dávat pozor, aby jeho tekutiny z klíštěte neunikly do rány či očí.

Klíšťata dokonce mají k detekci svého hostitele speciální evoluční výhodu - Hallerův orgán, který klíšťatům umožňuje detekovat oxid uhličitý, jež jeho oběti vydechují. Tykadly pak na těle vyhledá ideální místo k zakousnutí.

Nemoc od klíštěte

Klíště je schopné přenést mnoho nemocí - lymská borelióza, klíšťová encefalitida, babesióza, ehrlichióza, rickettsióza a hepatozoonóza. Nákaza se pak stává pravděpodobnější, čím déle je zakousnuto. Nemoci od klíštěte bývají špatně léčitelné a ideální formou ochrany je očkování. Nakažení klíštětem se může projevit mnoha různými příznaky od červeného kruhu či bouli kolem místa sání, až po malátnost, horečku, poruchy paměti a jiné přiznaky podobné chřipce.