+420 722 934 225 info@deratizace-global.cz
Spolehlivé a levné Hubení hlodavců Praha a Středočeský kraj

Likvidace hrabošů

Společnost DDD Global nabízí efektivní způsob jak se zbavit hraboše na zahradě i na poli, a to ekologicky a efektivně. Profesionální likvidace hrabošů provádíme mnoho let pro zahrady i zemědělské subjekty jak na území města Praha, tak v celém Středočeském kraji. Přemnožení hraboši mohou způsobit velké škody jak pěstovaným plodinám, tak zdevastovat půdu jako takovou. S každou situací si poradíme a použijeme vhodné likvidační prostředky (pasti, jedy či odpuzovače).

Likvidace hrabošů

K likvidaci hrabošů používáme speciálních prostředků, které jsou šetrné k životnímu prostředí a zároveň vyhubení hrabošů provedou bezchybně.

Volejte hubení hrabošů: 722 934 225

Hraboši na zahradě

Hraboši v zahradě představují dozajista mnoho problémů. Do jejich oblíbené potravy patří zelené části rostlin, prakticky jakékoliv polní plodiny a hlízovité rostliny (brambory, řepa, mrkev). Na zahradě hraboš nepohrdne ani kořínky rostlin nebo mladými stromky - okusuje jejich kůru. Škody též způsobuje na zemině, do které hloubí rozsáhlé nory a narušuje tak celistvost trávníků i kořenových soustav.

Hraboši na zahradě

Zejména není radno podceňovat jejich prvotní objevení. Hraboši na zahradě nebo v jiných ideálních podmínkách (pole, lesní školka stromů) se během roku dokáží rozmnožit až stonásobně. Jedna samice má do roka až padesát mláďat - jejich počet tak v průběhu roku exponenciálně vzrůstá. Proto je důležité najít způsob jak se zbavit hrabošů rychle a efektivně.

Jak se zbavit hraboše na zahradě

Prostředků jak vyhubit hraboše existuje celá řada. Od pastí, přes různé jedy, až po odpuzovače a jiné pasivní ochrany. Ne všechny jsou ovšem stejně účinné a při neodborné aplikaci se mohou zcela minout účinkem. Profesionální likvidátor hrabošů dobře ví, kdy které postupy použít a jak je aplikovat tak, aby vždy k došlo k maximálnímu efektu. Bezplatnou poptávku na likvidace hrabošů můžete využít na čísle 722934225 nebo skrze emailovou adresu info@deratizace-global.cz.


Hraboš polní - chování a způsob likvidace

Hraboš polní (latinsky Microtus arvalis) je u nás velmi rozšířený škůdce z řádu hlodavců. Vyskytuje se v mnoha barevných provedeních (od žluté, přes rezavou, až po hnědou či šedivou srst). Hnízdí všude, kde je potrava - od polností, přes sady a lesy, až po zahrady. Hnízda se skládají z nor o průměru cca 4 cm, často se objevují v okolí kořenů stromů, které zároveň poškozují. Hraboši představují velkou hrozbu po zemědělská pole i hospodářské zahrady. Za rok 2020 se škody hrabošů na polích odhadují na 2 miliardy korun.

Hraboš polní - likvidace

Český název: Hraboš polní
Anglický název: Common vole
Latinský název: Microtus arvalis
Chování hrabošů polních: Mimo období mrazů se hraboši množí v okolí polí a zahrad prakticky neustále. Přičemž samička je březí pouze 21 dnů. Každých několik let dochází ke kalamitnímu přemnožení těchto hlodavců.
Rizika: Hraboši jsou rizikem zejména pro úrodu na polích. Stejně dobře dokáží likvidovat i mladé stromy a rostliny na zahradách. Přenášejí také hantavirózu (krvácivá horečka), která představuje velká zdravotní rizika i pro člověka.
Způsob likvidace Hubení hrabošů je realizováno jak mechanicky (nástrahy), tak chemicky (jedové přípravky, plynové přípravky, antikolagulanty) v závislosti na míry zamoření objektu a riziky spojených s druhotnou otravou živočichů (po pozření otráveného jedince).

Hubení hrabošů

Hubení hrabošů na polích a zemědělských oblastech

Naši zkušení deratizátoři přesně ví jak na hraboše na zahradě i poli! S námi nehrozí žádné díry od hrabošů ani zdecimování úrody. Máme české i evropské certifikáty opravňující k odbornému plošnému hubení hrabošů skrze specializované požerové nástrahy.

Disponujeme know-how, které dovoluje používat tyto prostředky v okolí hospodářských plodin a zároveň jsou šetrné k životnímu prostředí. Kromě hrabošů se také specializujeme na veškeré druhy škůdců, všechny najdete v sekci Deratizace. Kontaktujte nás na čísle 722934225.Naše podpora je samozřejmě pro všechny z celé České republiky. Our operators also speak English. Наши операторы также говорят на русском языке.