Telefon: +420 722 934 225 nebo info@deratizace-global.cz
DeratizaceGlobal
Jste spokejni s našemi službami?
 • Hubení potkanůHubení potkanů

  Hubení potkanů provádíme za použítí kvalitních jedů na potkany a naše pasti na potkany mají ochranné prvky proti možnému vniknutí dětí a domácích zvířat. Své práci rozumíme a poradíme si s každým škůdcem ve Vaší domácnosti.

 • Likvidace štěnicHubení štěnic

  Zabývame se problémem se štěnicemi, likvidace štěnic je nedílnou součástí dezinsekce Vašeho bytu a Deratizace-Global, jako profesionální a certifikovaná firma Vám pomůže od tohoto problému po celém hlavním městě Praha.

 • Ochrana proti holubůmOchrana proti holubům

  Holubi patří mezi nechtěné návštěvníky, ale jsou také přenašeči breberek, které jsou u lidí zdraví nebezpečné. Dbejte tedy včas na svou bezpečnost a chraňte sebe a své blízké, sítě a bodce proti holubům - jsou tou správnou metodou, jak se chránit.

 • Hubení blechHubení blech

  Blechy nejsou nijak příjemné a i blechy psí jdou na člověka. Jak se těchto blech zbavit ví Deratizace-Global. Nevíte jak vypadá kousnutí od blechy? Podívejte se na sekci Blechy a zjistíte, zda je potřeba Nás volat proti blechám, nebo třeba i proti jiným škůdcům.

 • DezinfekceDezinfekce

  Zdraví máme jen jedno a proto je čistota prostor, ve kterých žijeme, důležitá. Dezinfekce je řešením. Staráme se o dezinfekci veškerých budov jako školy, úřady, ale samozřejmě i domácnosti. Domov bez virů a bakterií zajistí delší a příjemnější život.

+420 722 934 225

Hubení švábů v domácnosti

Tento starobylý hmyz je odvěkým hmyzím parazitem lidských domácností. Švábi, kteří čítají přes 3000 druhů jsou velmi odolným hmyzem, který je evolučně vyvinut k rychlému běhu, schopnosti se dobře ukrýt a rychle rozmnožit. V domovech člověka se vyskytuje od nepaměti a většinou sebou nese značná zdravotní rizika.

Profesionální hubení švábů: +420 722 934 225

Šváb - jak vypadá?

Švábi se vyskytují v mnoha velikostech od 5mm do 10cm. Ovšem nejčastěji se potkáme v našich končinách s druhy, které mají kolem 2-3 cm. Šváb má velmi ploché tělo, hnědé až žlutavé barvy. Volně žijící druhy jsou aktivní především ve dne, kdežto synantropní (druhy žijící v lidských domácnostech) bývají aktivní především v noci.

Doba líhnutí vajíček je relativně dlouhá (3-15 týdnů). Nicméně, co švábi nedoženou na rychlosti líhnutí, do dohánějí na počtu vajíček. Vědci navíc zjistili, že vylíhnuté nymfy dospívají v kolektivu výrazně rychleji než při zkoumání jedince.

Švábi dobře vnímají otřesy a jsou tak velmi dobře obeznámeni s hrozícím nebezpečím v okolí. Dokáží přežít až tři měsíce bez potravy a dokonce snesou radioaktivitu 300× větší, než je snesitelná pro člověka. Tyto rysy z nich dělají opravdové přeživce všeho.

Hubení (likvidace) švábů

Svépomocí je hubení švábů boj s větrnými mlýny. Ačkoliv člověk může mít jistou znalost jak se zbavit švábů, pravděpodobně přežijí jejich nakladená vajíčka, která mají ochranou vrstvu proti působení většiny běžných insekticidů. Navíc šance, že nemálo švábů se před Vašimi zraky dokáže ukrýt je značně vysoká. Z těchto důvodů doporučujeme zavolat odborníky, kteří ví, jak na švábi.

Švábi v bytě = nemoci

Švábi se často začnou vyskytovat v oblasti potravy, proto prvním místem, kde je zpozorujeme bývají právě švábi v kuchyni. To přináší o to více zdravotních rizik, jelikož ačkoliv sami o sobě nejsou tolik infekční, jejich trus může do potravin a okolí přenést nejrůznější bakterie, roztoče (vyvolávajících řadu alergických reakcí) a nemoci - končeje salmonelou.