+420 722 934 225 info@deratizace-global.cz
Spolehlivé a levné Likvidace molů Praha a Středočeský kraj

Jak se zbavit molů

Víme jak se zbavit molů! Provádíme spolehlivé likvidace molů - a to jak potravinových, tak šatních. Deratizace-Global pomáhámá již řadu let jednotlivcům i firmám po celém Středočeském kraji a po hlavním městě Praha proti molům. Díky speciálivané technice, postupům a atestacím víme přesně jak na moly!

Hubení vos - Praha

K likvidaci molů využíváme speciálních postřiků, které jsou šetrné k životnímu prostředí a zároveň likvidaci molů provedou bezchybně.

Moli v domácnosti

Likvidace molů není jednoduchá, bez speciálních přípravků si s nimi těžko poradíte, jednoduchým řešením je zavolat profesionály na likvidace molů - 722 934 225. Moli nejsou indikací znečištení bytu, nemusíte se za jejich přítomnost rozhodně stydět. Moly v bytě mohou mít původ z přinesených potravin či prostého zalétnutí skrze okno. Hubení molů v bytě nebývá jednoduché, tento skorem všežravý hmyz (záleží na druhu) má velmi těžké určení všech míst, kde se může vyskytovat. Můžete najít moli v potravinách (kuchyni), skříních s oblečením, ale i v nepoužívaných šuplících, kde je pár kapesníků.


Mol šatní / potravinový - fotografie

Nejste si jisti jak vypadá šatní mol? Nebo ten potravinový? Fotografie molů ukazují oba tyto hmyzí škůdce dostatečně detailně a i s popisem rozdílů.


Mol šatní - chování a způsob likvidace

Mol šatní (latinsky Tineola bisselliella) je hmyz z řádu motýlů, který je České Republice četným druhem. Moli šatní žijí převážně v tmavém, vlhkém prostředí, kde kladou svá vajíčka. Tento druh molů nepotřebuje k životu vodu (metabolizuje si ji sám) a je schopen krom keratinu, rohoviny strávit i vlnu. Jeho rozmnožení je závislé na ideálních podmínkách.

Vosa obecná - hubení

Český název: Mol šatní
Anglický název: Common clothes moth
Latinský název: Tineola bisselliella
Chování molů šatních: Převážně na jaře a v létě moli šatní vyhledávají nové skrýše, kde poté jedna samička je schopná naklást mezi 50-160 vajíčky. Vývoj z vajíčka až po dospělce trvá maximální 90 dní.
Rizika: Mol šatní nepředstavuje pro člověka zdravotní, ale pouze hmotné riziko. Dokáží rozežrat většinu známých látkovin či vlny čimž způsobují škody na oblečení, nábytku, ale i například na vycpaných exponátech.
Způsob likvidace Hubení molů je prováděno speciální postřiky či v extrémních případech dýmováním. Všechny námi používané prostředky proti molům jsou certifikovány - stejně tak jako naše způsobilost s nimi manipulovat.

Mol potravinový - chování a způsob likvidace

Mol potravinový (latinsky Tineola bisselliella) je též známý jako Mol moučný, ačkoliv jeho správně označení je Zavíječ moučný. V ČR velmi rozšířený. Moli potravinoví žijí, jak už název napovídá, převážně v potravinách - mouka, obilniny, zrní, kde kladou svá vajíčka. Jeho přemnožení je velmi nebezpečný hlavně pro zemědělský (skladovací) průmysl, kde může znehodnotit celou úrodu.

Vosa obecná - hubení

Český název: Mol šatní
Anglický název: Mediterranean flour moth
Latinský název: Ephestia kuehniella
Chování molů potravinových: Tento hmyz je aktivní po celý rok kromě zimy, kdy jedna samička je schopna naklást až 700 vajec. Vývoj v dospělce trvá až pět týdnů.
Rizika: Mol potravinový je pro člověk zejména značné hmotné riziko. Dokáží zdecimovat celou úrodu nejenom pozřením, ale též výkaly vypouštěnými do potravin.
Způsob likvidace Hubení molů je realizováno speciálizovanými postřiky či v extrémních případech dýmováním. Všechny námi používané prostředky proti molům jsou certifikovány - stejně tak jako naše způsobilost s nimi manipulovat.

Víme nejen jak na moly, ale i ostatní škůdce! Specializujeme se na veškeré druhy škůdců, všechny najdete v sekci Dezinsekce. Kontaktujte nás na čísle 722 934 225.